Bakıda avtobuslar yarışa çıxdı... - Foto
Paytaxt ərazisində iki sərnişin avtobusu sürət həddini aşaraq yarışa çıxıb. Belə ki, kadrları lentə alan şəxs idarə etdiyi avtomobili saatda 100 kilometr sürətlə idarə etsə də, avtobusları ötə bilməyib.
XəzərNews.az oxu.az-a istinadla xəbər verir ki, içərisində sərnişin olan avtobusların təhlükəsizlik qaydalarını pozaraq, həm sərnişinlərin, həm də digər hərəkət iştirakçılarının həyatını riskə atması sosial şəbəkə istifadəçiləri tərəfindən birmənalı qarşılanmayıb.
Bakı Nəqliyyat Agentliyindən (BNA) yayılan videogörüntülərlə bağlı bildirilib ki, sözügedən hadisə ilə bağlı tədbir görülüb:
“136 nömrəli müntəzəm marşrut xətləri üzrə hərəkət edən avtobusun daşıyıcısı “Status-Avto MMC” və 171 nömrəli müntəzəm marşrut xətləri üzrə hərəkət edən avtobusun daşıyıcısı “Ayşən LTD” ötən gün agentliyə çağırılıb. Hər iki daşıyıcının aidiyyəti üzrə izahatları alınıb, daşıyıcılara xəbərdarlıq edilib”.