Ukrayna tərəfdaşlarından pul cəlb etməkdə davam edir -Denis Şmıxal
"Ölkə sosial ödənişlər üçün Dünya Bankından 1,1 milyard dollar kredit ala bilər".
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bu barədə Ukraynanın baş naziri Denis Şmıxal bildirib.
“Ukrayna tərəfdaşlarından pul cəlb etməkdə davam edir. Dünya Bankından 1,1 milyard dollara yaxın kredit. Biz onlardan sosial ödənişlər, təhsil, tibb və digər prioritet ehtiyaclar üçün istifadə edəcəyik”, - Şmıqal bildirib.
Bundan əvvəl Ukraynanın Aqrar Siyasət və Ərzaq Nazirliyi Dünya Bankı ilə kənd təsərrüfatının bərpası üçün 700 milyon ABŞ dolları məbləğində qrant yardımının ayrılması haqqında saziş bağladığını açıqlamışdı . Pulun damazlıq inək, qoyun və ya keçi yetişdirmək üzrə ixtisaslaşmış kiçik kənd təsərrüfatı məhsulları istehsalçılarına da göndərilməsi planlaşdırılır. Layihənin bu il və 2024-cü ildə həyata keçirilməsi planlaşdırılır.
Bir gün əvvəl Fransanın müdafiə naziri Sebastien Lecornu bildirmişdi ki, Paris Kiyevin Fransa silahlarını almağa davam etməsi üçün Ukraynaya dəstək fonduna daha 200 milyon avro ayıracaq .
Xəbər 1173 dəfə oxunub.