Xarkovda ruslara işləyən agentlər yaxalandı
Ukrayna Təhlükəsizlik Xidmətinin əməkdaşları Xarkov vilayətində Rusiya tərəfindən regionun mərkəzinə və onun ətrafına raket və bomba zərbələrini nişan verməkdə şübhəli bilinən yerli sakini və onun tərəfdaşını saxlayıblar.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə Təhlükəsizlik Xidməti Telegram-da məlumat yayıb.
Rusiya hərbi kəşfiyyatı şübhəliləri 2014-cü ildən ölkənin şərqində Ukrayna qoşunlarına qarşı döyüşən həmkəndliləri vasitəsilə uzaqdan işə cəlb edib.
Şübhəlilər könüllü işlərin arxasında gizlənmiş və evsiz heyvanlara kömək edirmişlər:
"Bu məqsədlə onlar hətta öz həyətlərində "sığınacaq" da yaradıblar. Tərk edilmiş heyvanların axtarışı adı altında avtomobillə ərazini gəzib, geolokasiya qeydə alıblar. Xainlər kəşfiyyat missiyaları zamanı tanış olduqları yerli sakinlərdən bütün əlavə məlumatları gizli şəkildə götürüblər. Agentlər telefonla aldıqları kəşfiyyat məlumatlarını şərq cəbhəsində döyüşən və Rusiya QRU ilə əməkdaşlıq edən tanıdıqları yaraqlıya ötürüblər".
Xəbər 1058 dəfə oxunub.