Estoniyada ikili vətəndaşlıq ləğv EDİLİR
Estoniya hakimiyyəti ikili vətəndaşlığı olan şəxslərdən bir ölkəni seçib, ikincinin vətəndaşlığından imtina etməyi tələb edib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə “ERR” telekanalı Polis və Sərhəd Mühafizə Şurasının eksperti Annika Karma istinadən məlumat yayıb.
“Bu günə kimi 60-dan çox insan vətəndaşlıq statusunun dəqiqləşdirilməsi tələbi ilə bağlı bildiriş alıb... Biz insanlara seçim etməli olduqlarını bildiririk. Bunun üçün onlara xüsusi vaxt verilir. Onu da bildiririk ki, əgər şəxs müəyyən edilmiş müddətdə qərar qəbul etməsə, qanuna əsasən, o, Estoniya vətəndaşlığını itirəcək”, - deyə Karm bildirib.
Estoniya Polisi və Sərhəd Mühafizəsi İdarəsi Karm-ın bəyanatını tamamlayaraq aydınlaşdırıb ki, bu, təkcə Estoniya və Rusiya vətəndaşlığı olan vətəndaşlara deyil, həm də Estoniyada yaşayan bütün digər ikili vətəndaşlığı olan şəxslərə aiddir.
Xəbər 779 dəfə oxunub.