“Hər tələbədən 500-800 dollar alır”
Naxçıvanla bağlı narazılıq səngimək bilmir. Mətbuatda DTX-nın Naxçıvanda apardığı əməliyyatlar çərçivəsində muxtar respublikadakı dövlət qurumlarında ortaya çıxan qanunazidd hərəkətlər buradakı bir sıra təhsil ocaqlarından da yan keçməyib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu dəfə isə Yenisabah.az-ın redaksiyasına Naxçıvan Dövlət Universitetinin (NDU) tələbəsi müraciət edib.
Adının çəkilməsini istəməyən tələbə sözügedən təhsil ocağında rüşvətin tüğyan etdiyini bildirib. Onun sözlərinə görə, NDU-nun beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri İlahə Hüseynova universitetdə təhsil alan xarici tələbələrdən 500-800 dollar və daha artıq məbləğdə rüşvət alır. Şikayətçi qeyd edib ki, rüşvət, həmçinin, azərbaycanlı tələbələrdən də alınır.
“İlahə Hüseynovanın özü rəsmi 660 manat maaş alır. O, Seymur Talıbovun işçisidir və onu bu vəzifəyə Seymur təyin edib. 77-BX-067 qeydiyyat nişanlı “Kia Cerato” avtomobilini sürür. O, şöbə müdiri olandan çox qısa vaxt sonra bu maşını aldı. 2016-cı ildən bəri universitetin nəzdində çalışan İlahə Hüseynova 1 ildən artıqdır ki, universitetdə beynəlxalq əlaqələr şöbəsində rəhbərdir”.