“1000 seçki məntəqəsində kameralar quraşdırılacaq”
Mərkəzi Seçki Komissiyasının bu gün keçirilən iclasında 2019-cu il dekabrın 23-nə təyin edilmiş bələdiyyə seçkilərində səsvermə prosesində seçki məntəqələrində "web-camera" lardan istifadə ilə bağlı məlumat verilib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, məsələ barədə məlumat verən MSK sədrinin müavini Rövzət Qasımov bildirib ki, artıq seçkilərdə "web-camera"lardan istifadə ənənə halını alıb. Mərkəzi Seçki Komissiyası bununla bağlı Qərar verib.
Qərara əsasən, bələdiyyə seçkilərində 118 seçki dairəsi üzrə 1000 seçki məntəqəsində kameralar quraşdırılacaq. İclasda həmçinin bəzi seçki dairələri üzrə yeni seçki məntəqələrinin yaradılması müzakirə edilib. Bildirilib ki, yeni seçki məntəqələri köçkünlərin məskunlaşdığı seçki dairələrinin ərazisinə daxil edilib. Belə ki, 120, 123, 124 125 saylı seçki dairələrinin dislokasiyaları daxilində əlavə seçki məntəqələri yaradılması Dairə Seçki Komissiyalarına həvalə edilib. Bildirilib ki, ümumilikdə 13 məntəqənin yaradılmasına ehtiyac yaranıb.