“Xanoba“ buraxılış məntəqəsi istifadəyə verildi
“Xanoba” keçid məntəqəsində Azərbaycana daxil olma və çıxma xətlərinin sayı 13-ə çatdırılıb. Bu keçiddən minik maşınları, avtobuslar, eləcə də böyük qabaritli yük maşınları rahat keçə biləcək.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu sözləri jurnalistlərə açıqlamasında Rusiya Federasiyası ilə sərhəddə yerləşən "Xanoba" dövlət sərhədi buraxılış məntəqəsinin istifadəyə verilməsi mərasimində Dövlət Gömrük Komitəsinin sədri Şahin Bağırov söyləyib.
“Bu layihəni Dövlət Sərhəd Xidməti və Gömrük Komitəsi birlikdə ərsəyə gətirib. Burada müasir texnoloji avadanlıqlar quraşdırılıb. Eyni zamanda, nəqliyyat vasitələrinin üzərində və içində gedən malların yoxlanılması üçün də müasir qurğular var. Rentgen-nəzarəti qurğusu vasitəsilə fiziki yoxlama aparmadan bəyan olunmayan yükləri aşkarlaya biləcəyik”, - deyə Şahin Bağırov söyləyib.
Xəbər 2393 dəfə oxunub.