Mirzoyan və Lavrov arasında telefon danışığı olub
Ararat Mirzoyan və Sergey Lavrov arasında telefon danışığı Ermənistan tərəfinin təşəbbüsü ilə baş tutub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidməti məlumat yayıb.
Nazirlər ikitərəfli gündəliyin bir sıra aktual məsələləri ətrafında fikir mübadiləsi aparıb, Moskva ilə İrəvan arasında müttəfiqliyi möhkəmləndirmək üçün qarşılıqlı niyyətlərini bildiriblər.
“Ermənistan-Azərbaycan münasibətlərinin normallaşması problemləri müzakirə olunub. Rusiya tərəfi 9 noyabr 2020-ci il, 11 yanvar, 26 noyabr 2021-ci il və 31 oktyabr 2022-ci il tarixlərində üçtərəfli sazişlərin icrası üzrə işlərin ən yüksək səviyyədə, o cümlədən bütün nəqliyyat və iqtisadi əlaqələrin blokunun açılmasının sürətlə bərpasının vacibliyini vurğuladı. Ermənistan-Azərbaycan sərhədinin delimitasiyası və demarkasiyası, İrəvan və Bakı arasında sülh müqaviləsinin parametrlərinin razılaşdırılması, o cümlədən ictimai xadimlər, ekspertlər və parlamentarilər arasında dialoqun təşviqini məqbul sayıb”, - Rusiya XİN-dən bildiriblər.