Əli Əliyev aclıq aksiyasını davam etdirir - Açıqlama
"Əli Əliyevə qarşı qarayaxma kampaniyası davam edir. Mətbuatda Əli Əliyevin guya aclıq aksiyasını dayandırması ilə bağlı məlumat yayılıb. Həmin məlumatı da bəzi "dostlarımız" həvəslə tirajlayaraq yenə Əli Əliyevin barəsində şər-böhtanlar yazmağa başlayıblar".
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə açıqlama ilə Əli Əliyevin sədri olduğu Vətəndaş və İnkişaf Partiyası çıxış edib.
"Əvvəla, Əli Əliyevin aclıq aksiyasını dayandırması ilə bağlı heç bir rəsmi məlumat yoxdur. Nə rəsmi mənbələr, nə Əli Əliyevin vəkilləri, nə VİP rəhbərliyi, nə də ki onun Hüquqlarını Müdafiə Komitəsi bu məlumatı təsdiq etməyib. Əli Əliyev konkret, bəlli tələblərlə aclıq aksiyasına başlayıb. Bu aksiya reytinq xətrinə, şou göstərmək üçün keçirilmir. Əli Əliyevin aclıq aksiyasını keçirməsinə səbəb olan tələbləri yerinə yetirilərsə təbii ki, o, aclıq aksiyasını dayandıracaq. “Dostlarımıza” xatırlatmaq istəyirik ki, istinadsız məlumatlar əsasında şüvənlik etmək sizlərə başucalığı gətirmir" - deyə məlumatda bildirilir.