Hacıbala Abutalıbovun satmadığı küçə qalmayıb
Sabiq Bakı meri Hacıbala Abutalıbov və komandası paytaxt da satmaqdıqları, özəlləşdirmədikləri bir küçə və prospekt qalmayıb. Bütün bunlar əsasən paytaxtda əhalinin daha çox gediş-gəliş olan yollar üzərində aparılıb.
Bakı Şəhər İcra Hakimiyyətinin Ticarət və Xidmət Departamentinin sabiq rəisi Ramiz Hacıyev bu gün hər birimizin davamlı göbələk kimi qarşımıza çıxan ticarət köşklərini Hacıbala Abutalıbovun və özünün yaxın qohum-qardaşına paylayıblar. İstər metroların qarşısında mövcud olan köşklər,istər küçə və prospektrləridəki köşklərin hər biri bu iki şəxsin yaxın çevrəsinə məxsusdu.
Bu köşklər də əsasən, yuxarıda qeyd etdiyimiz kimi əsasən küçələrin kəsişmələrində, piyadalar üçün nəzərdə tutulan yerlədə yerləşdirilib. Bu da insanların normal gediş-gəlişinə maneələr yaradır. Hər yüzlərlə tələbənin və paytaxt sakinlərinin istifadə etdiyi Füzuli küçəsi ilə Süleyman Rüstəm küçəsinin kəsişməsində yerləşdirilən köşk isə burda insanların normal gediş-gəlişini tamamilə bağlayıb. Bu azmış kimi bu köşkün sahibləri fiziki məhdudiyyətli vətəndaşlar üçün nəzərdə tutulan keçid xəttini belə dağıdaraq onun üzərinə köşklərini yerləşdiriblər.
Əməkdaşımızın ərazidə apardığı müşahidə zamanı bəlli oldu ki, qeyd edilən ünvandakı köşkün əsas sahibi məhz Ramiz Hacıyevdir ki, o vəzifədə olduğu dövrdə bu köşkü yaxın qohumuna hədiyyə edib.
Yəqin ki, həm Bakı şəhər İcra Hakimiyyəti Ramiz Hacıyevin zamanında vermiş olduğu bu qanunsuz köşkü ərazidən kənarlaşdıracaq. Həm fiziki məhdudiyyətli vətəndaşlar, eyni zamanda gündəlik bu yoldan istifadə edən yüzlərlə paytaxt sakini normal yoldan isfadə edə biləcək. Yoxsa imkanından və vəzifəsidən yararlanan onlarla məmur da Ramiz Hacıyev kimlərə baxıb küçə və prospektləri işğal edərlər./Vətəninfo/
Xəbər 1175 dəfə oxunub.