“Qədim tarixi bağlar, ortaq dəyərlər ölkələrimizi bir-birinə daha çox bağlayır”
Şimali Kipr Türk Respublikasının Hüquq, siyasi işlər və xarici əlaqələr komitəsinin sədri Yasemi Öztürk aprelin 25-də Bakıda keçirilən Türk dövlətləri parlamentlərinin Xarici əlaqələr komitələri sədrlərinin birinci iclasında belə deyib: “Şimali Kipr Türk Respublikasının TDT-yə müşahidəçi qismində üzv qəbul edilməsi bizi çox sevindirir”.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, Azərbaycan və Şimali Kipr arasındakı əlaqələrdən danışan parlamentari iki ölkənin dövlət rəhbərlərinin görüşlərini qeyd edib:
“Ölkələrimiz arasında əlaqələr Qarabağ Zəfərindən sonra daha dinamik xarakter alıb. Qədim tarixi bağlar, ortaq dəyərlər ölkələrimizi bir-birinə daha çox bağlayır. Biz haqlı mübarizəmizi davam etdirəcəyik. İstəyirik ki, müstəqilliyimizi tanısınlar. Bu, yalnız Şimali Kiprin deyil, bütün Türk dünyasının mübarizəsidir”, - deyə Yasemi Öztürk bildirib.
Xəbər 3526 dəfə oxunub.