Xatirə İslam kommunal borcunu ödəmir - VİDEO
Müğənni Xatirə İslamın mənzil üçün xidmət haqqını ödəməməsi ciddi narazılığa səbəb olub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, Bakupost.az -ın əldə etdiyi məlumata görə, müğənninin Nəsimi rayonunda yerləşən mənzilinə görə borcu artıq 960 manata yüksəlib.
Sakinlər deyir ki, Xatirə İslam lift xidmətinə görə də ödəniş etməyib. Belə ki, binann lifti xarab olduğu üçün dəyişdirilib. Bu məqsədlə sakinlər pul yığıblar. Lakin dəfələrlə xəbrədarlıq edilsə də, müğənni lift üçün pul ödəməyib, hətta bununla bağlı ona müraciət edənlərə aqressiv reaksiya verib.
"3-5 min manata toya gedən müğənni aylıq 40 manatı kommunal xidmət haqqını ödəməkdən boyun qaçırır. Komendat hər dəfə xidmət haqqı üçün ona müraciət edəndə, müğənni deyir ki, "xalq artistini belə xırda məsələlərlə bağlı narahat etmək olmaz, onun pulunu xalq ödəməldiir". Bu səbəbdən Xatirə İslamın adı pul ödəməyən sakinlərin adlarının yer aldığı siyahıya salınıb və binadan asılıb".
Xəbər 2883 dəfə oxunub.