Bu məhsullar qanı təmizləyir
Müxtəlif xəstəliklər zamanı qana toksinlər və digər təhlükəli maddələr dola bilər. Ən yaxşısı onlardan tez azad olmaqdır. Bu işdə təmizləyici effektə malik xüsusi məhsullar daha faydalı ola bilər.
XəzərNews.az “MedicForum”a istinadən xəbər verir ki, belə məhsullardan biri, çoxlarımızın demək olar ki, hər gün istifadə etdiyi adi yerköküdür.
Lakin mütəxəssislər deyirlər ki, insanlar yerkökünü az yeyirlər. Onun həqiqətən qanı təmizləməyə başlaması üçün hər gün bir stəkan yerkökü suyu içmək tövsiyə olunur. Bu baxımdan, balqabağın faydalı xüsusiyyətlərini qeyd etmək də yerinə düşərdi. Bu tərəvəz təkcə qanı deyil, bütün bədəni təmizləyən unikal xüsusiyyətlərə malikdir.
Diyetoloqlar hər gün təxminən 200 qrama yaxın tomat yeməyi və ya bir stəkan pomidor suyu içməyi məsləhət görürlər. Bu, qandan təhlükəli elementlərin tez bir zamanda çıxarılmasına kömək edə bilər.