“Mən Nostradamus deyiləm” - Vitali Kliçko
Kiyev meri Vitali Kliçkodan Ukraynada müharibənin nə vaxt bitəcəyi ilə bağlı proqnozlara münasibət soruşulub. İdmançı mer isə suala özünəməxsus şəkildə cavab verib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, “RBC-Ukrayna”ya müsahibəsində o, ümid etdiyini bildirib ki, ukraynalılar növbəti Yeni ili rus işğalçılarından azad edilmiş dinc ölkədə qeyd edəcəklər.
"Bu, çox çətin sualdır, mən Nostradamus deyiləm, baxmayaraq ki, mən də sabaha ümidlə baxmaq, hamının gələn il Yeni ili dinc şəraitdə qeyd etməsini çox istəyirəm”.
Kliçko xatırladıb ki, Ukrayna ərazisinin 20%-i hələ də işğal altındadır. Ruslar isə getməyə hazırlaşmırlar. Lakin o, əmindir ki, Ukrayna Silahlı Qüvvələri bu işdə onlara kömək edəcək.
Kiyevin meri qələbədən sonrakı arzularını bölüşüb:
"Heç olmasa bir həftə istirahət etmək istərdim. "Herkules" təyyarəsindən tullanmağı arzulayıram, paraşütçü dostlarım müxtəlif ölkələrə səyahət edir, onların fotolarına baxıb xəyal edirəm. Arzularım çoxdur".