“Bu mübarizə bizi güclü millətə çevirir” – Eldar Tağıyev
“Erməni adlandırılan topluma qarşı dayanmadan və yorulmadan mübarizə aparmaq lazımdır. Biz dünyanın hiyləgər və kifayət qədər sərvətə malik, millət forması almış siyasi - dini bir qurumu ilə üzbəüz dayanmışıq”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə açıqlama ilə Ukrayna Azərbaycanlıları Birləşmiş Diasporunun Dnepr təşkilatının rəhbəri Eldar Tağıyev çıxış edib.
E.Tağıyev bildirib ki, Qarabağdakı məğlubiyyət bizi ruhdan salmamalıdır: “1918-ci ildə Şuşanı tərk etməyə məcbur olan bu toplum, ora 1992-ci ildə "sahib" oldu. 70 ildən çox məqam gözlədi. Ola bilər ki, Qarabağın işğaldan azad edilməsini biz nəsil görməsin. Lakin bu bizim şəxsi faciəmizdir və milli faciə deyil. Әn əsası, onlarla barışmaz olmağımızdır. Bu mübarizə bütün sahələrdə bizi güclü bir millətə çevirir və çevirəcəkdir. Təkrarçılığı ilə sizi yoracaq mövzulara toxunmağımın da məqsədi budur. Gərək dözəsiniz”.
Xatırladaq ki, E.Tağıyev Ukraynada və uzun illərdir yaşadığı Dnepr şəhərində erməni yalanlarına və təxribatlarına qarşı mübarizə aparan diaspor fəallarından öndə gedənidir.