Azay Quliyev Agentliyin işində nə dərəcədə iştirak edir? - Video+Müsahibə
“BakuPost” TV-nin YouTube kanalında və sosial şəbəkə hesablarında yayımlanan “45 dəqiqə 3-cü sektorda…” verilişində Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin Müşahidə Şurasının üzvü, Azərbaycan Gənc Alim, Doktorant və Magistrlər Cəmiyyətinin sədri, Elm və Təhsil Nazirliyi yanında İctimai Şuranın üzvü İlqar Orucovla vətəndaş cəmiyyəti institutlarında mövcud problemlərin həlli yollarının müzakirəsi aparılıb.
İlqar Orucovla həmçinin 2024-cü il üçün nəzərdə tutulan qrant müsabiqəsi, ekspertlərin seçimi, Müşahidə Şurasının üzvlərinin bu seçimə müdaxilə imkanları, layihələrin icarsına risk ehtimalı yaradan dövlət qurumları ilə QHT-lər arasında yaranan anlaşılmazlıqlar, hazırda vətəndaş cəmiyyəti sferasında ciddi problemlərdən olan QHT-lərin ixtisaslaşmaya meyilli olmamaları, icra olunan layihələrin PR işini düzgün qura bilməmələri, mərkəzi icra hakimiyyəti orqanlarının keçirdiyi qrant müsabiqələri ilə bağlı yaranan narazılıqlar və digər aktual məsələlər müzakirə olunub.
Həmin verilişi təqdim edirik.
Xəbər 2586 dəfə oxunub.