DAU Kipr Siyasət Mərkəzi Qırğızıstanda təmsil olunub
Doğu Akdeniz Universiteti Kipr Siyasət Mərkəzi (DAU-KSM) Qırğızıstan-Türkiyə Manas Universitetində “Qlobal Siyasətdə Regionallaşmanın Yüksəlişi və Türk Dövlətləri Təşkilatı”mövzusu ilə keçirilən "MANAS Forum 2023"də təmsil olunub.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, Doğu Akdeniz Universitetindən verilən açıqlamaya görə, DAU-KSM Araşdırma Mütəxəssisi Yrd. Dos. Dr. Devrim Şahin və DAU Biznes və İqtisadiyyat Fakültəsi Siyasi Elmlər və Beynəlxalq Münasibətlər Bölməsinin doktorantı Aybəniz Hüseyn Qırğızıstanın paytaxtı Bişkekdə keçirilən Forumda iştirak edərək, birgə işlərini təqdim ediblər.
Yrd konfransın “Qarabağ” sessiyasında “Şimali İranda Türkçü Hərəkatlara Regional Perspektiv” mövzusunda işini təqdim edib. Dos. Dr. Şahin və Hüseyn regional gərginliyin Türkiyə, Azərbaycan və İran kimi region ölkələrinə təsirini araşdırıblar.