“Sən kimi seçirsən - sevdiklərini, yoxsa narkotiki!” - Sosial çarx
Əsası Ümummilli Lilderimiz Heydər Əliyev tərfindən qoyulan narkomaniyaya və QİÇS-in yayılmasına qarşı uğurlu siyasəti dəstəkləmək məqsədi ilə “Antinarkomaniya Sahəsində Gənclərin Təşəbbüsü” İctimai Birliyi tərəfindən Azərbaycan Respublikasının Qeyri-Hökumət Təşkilatlarına Dövlət Dəstəyi Agentliyinin maliyyə dəstəyi ilə “Sən kimi seçirsən - sevdiklərini, yoxsa narkotiki!” adlı sosial çarx çəkilmişdir.
Sosial çarxda nişana hazırlaşan cütlükdən, oğlan narkotik istifadəçisi olduğundan iki sevən gəncin başına gələn bədbəxt hadisədən, məvh edilən gələcəkdən söz açılır.
Sosial çarxın əsas məqsədi ölkə əhalisini, xüsusilə müstəqil həyata yeni başlayan gəncləri narkomaniya, narkotik vasitələrin qanunsuz dövriyyəsi və s. xəstəliklər barədə maarifləndirməklə, onların vətənpərvər və sağlam ruhda böyümələrinə yardımçı olmaqdır.