“El Al” ilə AZAL müqavilə imzaladı
İsrailin “El Al” şirkəti ilə Azərbaycan Hava Yolları arasında müqavilə imzalanıb. Yeni saziş hər iki aviaşirkətin müştərilərinə Təl-Əviv-Bakı marşrutu üzrə təkmil xidmətdən yararlanmağa imkan verəcək.
XəzərNews.az Yerusəlim Post-a istinadla xəbər verir ki, əməkdaşlıq çərçivəsində “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin Təl-Əviv-Bakı marşrutu üzrə reyslərinə “El Al”ın uçuş kodu (LY) əlavə olunacaq və gələcəkdə xidmətin birləşdirici reyslərə də genişləndirilməsi mümkün olacaq.
Biletləri həm aviaşirkətlərin internet saytında, həm də səyahət agentləri vasitəsilə almaq olar.
Bu müqavilə Delta Airlines, Air France, KLM və Virgin Atlantic ilə müqavilələr də daxil olmaqla, “El Al”-ın ötən il başlatdığı bir sıra strateji tərəfdaşlıqlara qoşulur. Bu əməkdaşlığa müxtəlif istiqamətlərə kodlu uçuşlar və tez-tez uçan proqramın üzvləri üçün qarşılıqlı üstünlüklər daxildir.
“Azərbaycan Hava Yolları ilə saziş aparıcı aviaşirkətlərlə tərəfdaşlıq vasitəsilə Təl-Əvivdən marşrut şəbəkəmizi genişləndirmək, eyni zamanda yüksək səviyyəli uçuş tezliklərini artırmaq strategiyamızı əks etdirir”, -deyə “El Al”-ın Ticarət və Aviasiya Əlaqələri üzrə vitse-prezidenti Şlomi Zafrani bildirib.
“Bu yeni əməkdaşlıq hər iki aviaşirkətin müştəriləri üçün artan çeviklik və əlçatanlığı təmin edəcək, ölkələr arasında daha çox sərnişin axınına töhfə verəcək, eyni zamanda mövcud uçuş variantları və istiqamətləri genişləndirəcək”, - deyə “Azərbaycan Hava Yolları” QSC-nin Kommersiya üzrə vitse-prezidenti Cəmil Manizadə əlavə edib.