Koxalski barəsində dəqiq fikir söyləmək çətindir çünki...-Emin Abbasov
Xəzərnews.az xəbər verir ki, 24media.az-ın bu dəfə ki, qonağı Futbol eksperti Emin Abbasov olub. O, klubun yeni qapıçısı Mateuş Koxalski haqqında fikirlərini bildirib.
Qarabağ FK ötən günlərdə növbəti transferini reallaşdırdı. Sizcə, yeni qapıçı Mateuş Koxalski klubun gələcək oyunlarında uğurlu ola biləcəkmi?
Mateuş Koxalski barəsində dəqiq fikir söyləmək çətindir. Çünki ölkəyə, komandaya necə uyğunlaşacağını dəqiq demək olmur. Amma qapıçı transferi mütləq idi. "Ludoqorets"lə oyunlar göstərdi ki, Buntiç "Qarabağ"ın yükünü daşıyacaq qapıçı deyil. Bəlkə zamanla uyğunlaşar. Amma indiki forması ilə əminlik vermir. Ümidlər Koxalskiyədir. Onun ötən mövsüm Polşa çempionatının ən yaxşı qapıçısı seçilməsi də bu ümidləri artırır. Koxalski ilə daha dəqiq fikirlər bildirmək üçün qarşıdakı oyunlarda çıxışını izləmək lazım gələcək.
Klubun keçmiş qapıçısı Andrey Lunev "Qarabağ" üçün uğurlu qapıçı olmuşdu. Mateuş Koxalskinin Polşa çempionatındakı uğurlarına əsasən deyə bilərikmi, o, Lunev-i layiqincə əvəz edə biləcək?
Qəti fikir ona görə söyləmək olmur ki, hansısa futbolçunun səviyyəli və səviyyəsiz olması bir kənara, uyğunlaşması da çox vacibdir. Məntiqlə götürsək, Koxalski yaxşı qapıçıdır. Adaptasiyada problem olmasa, xeyir verəcəyi dəqiqdir.
Xəbər 6257 dəfə oxunub.