Çörək sexinin fəaliyyəti məhdudlaşdırılıb
Mingəçevir şəhəri, A.Məmmədov küçəsi, ev 7A ünvanında fiziki şəxs Zahid Arif oğlu Aslanova məxsus çörək istehsalı müəssisəsində yoxlama aparılıb.
XəzərNews.az Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinə istinadən xəbər verir ki, yoxlama zamanı istehsal müəssisəsində gigiyena tələblərinə əməl edilmədiyi, sanitar-texniki və sanitar-gigiyenik vəziyyətin normativlərə cavab vermədiyi müşahidə edilib. Belə ki, xammal və inqrediyentlərin saxlanma şəraitinə, çörək bişirilməsində istifadə olunan avadanlıqların təmizliyinə riayət edilmədiyi, həmçinin müvafiq təmizlik işlərinin aparılmadığı, işçi heyətin ilkin və dövri tibbi müayinədən keçirilmədiyi və digər nöqsanlar aşkarlanıb.
Aşkar edilmiş faktlarla bağlı qanunvericiliyə uyğun olaraq sahibkar barəsində inzibati protokol tərtib edilib, müəssisənin fəaliyyəti məhdudlaşdırılıb və icrası məcburi göstərişlər verilib.