Rusiyanın A-50 təyyarəsi vuruldu, 11 ekipaj üzvü öldü
Uzun mənzilli radar aşkarlama mərkəzi (AWACS) funksiyalarını yerinə yetirən Rusiya A-50 təyyarəsinin Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Hava Qüvvələri tərəfindən məhv edilməsi nəticəsində azı 11 Rusiya hərbçisindən ibarət ekipaj ölüb.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bu rəqəmi ukraynalı jurnalist Denis Kazanski Telegram-da Rusiyanın təbliğat Telegram kanallarında dərc olunan məlumatlara əsasən bildirib.
"Rusiyanın vurulan A-50 təyyarəsində 11 və ya 12 hərbi mütəxəssis həlak olub. Bunların hamısı zabit və peşəkardır, çünki digərləri bu tip təyyarələrdə uçmur", - Kazanski qeyd edib.
O əlavə edib ki, Rusiya təbliğat Z-kanalları təyyarənin guya rusların özləri tərəfindən vurulduğunu iddia etməkdə davam edir.
“Nədənsə, onlara elə gəlir ki, bu, onlar üçün Ukraynanın hava hücumundan müdafiəsi tərəfindən vurulmaları qədər utancverici deyil”, – jurnalist yekunlaşdırıb.