“Sakinlər ciddi narazılıq edir, başçı etimadı itirib”
“Prezident İlham Əliyevin Qərb bölgəsinə səfəri zamanı diqqəçəkən bir məqam oldu. Prezident Tovuz rayonuna getmədi. Adətən ölkə başçısı bölgə üzrə səfərlərə çıxanda orada yerləşən bütün rayonlara baş çəkir”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə əslən Tovuzdan olan jurnalist Arifə Əliyeva çıxış edib.
A.Əliyeva bildirib ki, görünür, Tovuzdakı vəziyyət, daha doğrusu icra başçısı Məmməd Məmmədovun fəaliyyəti barədə artıq Prezident Administrasiyasında da məlumatlıdırlar:
“Sakinlər ciddi narazılıq edir. Bəlkə hər gün rayondan şikayət məktubları alırıq. Mediaya şikayət ünvanlanırsa, deməli, yuxarı instansiyalara da belə məktublar göndərilir.
Tovuz bu gün demək olar ki, rayonda fəaliyyət göstərən güc strukturlarının hesabına ayaqdadır. Yəni, onlar rayon üçün yerli icra hakimiyyətindən daha çox iş görürlər.
Prezidentin Tovuza getməməsi də Məmməd Məmmədovun artıq etimadını itirməsi kimi qiymətləndirilə bilər. Məncə, o, artıq karyerasının son akkordlarını vurur”.