Azərbaycan millisinin heyəti açıqlandı
“FİFA series–Edition 2024” layihəsində mübarizə aparacaq Azərbaycan milli komandası martın 18-dən 25-dək təlim-məşq toplanışı keçirəcək.
Xəzərnews.az AFFA-nın saytına istinadən xəbər verir ki, toplanış üçün 28 futbolçuya dəvət göndərilib.
Onlardan 24-ü əsas, 4-ü isə ehtiyat oyunçular siyahısında yer alıblar.
Qapıçılar: Şahruddin Məhəmmədəliyev "Adana Demirspor" (Türkiyə), Səlahət Ağayev ("Səbail"), Rza Cəfərov("Neftçi"),
Müdafiəçilər: Elvin Cəfərquliyev, Bəhlul Mustafazadə, Toral Bayramov, Bədavi Hüseynov(hamısı "Qarabağ"), Amin Seydiyev ("Sabah"), Qismət Alıyev ("Zirə"), Rahil Məmmədov ("LKS Lodz", Polşa)
Yarımmüdafiəçilər: Aleksey İsayev (“Qarabağ”), Coşqun Diniyev (“Ümraniyespor”, Türkiyə), Eddi İsrafilov, Emin Mahmudov, Filip Ozobiç (hamısı “Neftçi”), Elvin Camalov (“Sabah”), Vüsal İsgəndərli (“Boluspor”, Türkiyə), Bəxtiyar Həsənalızadə (“Tuzlaspor”, Türkiyə), Emil Mustafayev ("Polessya", Ukrayna), Ozancan Kekçü ("Eyndhoven", Niderland), Ceyhun Nuriyev ("Zirə");
Hücumçular: Musa Qurbanlı ("Yurqorden", İsveç), Ramil Şeydayev ("Kocaelispor", Türkiyə), Renat Dadaşov ("Hatayspor", Türkiyə).
Ehtiyat oyunçular: Murad Xaçayev, Rövlan Muradov (hər ikisi “Sumqayıt”), Orxan Əliyev (“Araz-Naxçıvan”), Rüfət Abdullazadə (“Səbail”).
Qeyd edək ki, millimiz “FIFA series – Edition 2024” layihəsi çərçivəsində Tofiq Bəhramov adına Respublika stadionunda martın 22-də, saat 20:00-da Monqolustan, martın 25-də, saat 20:00-da isə Bolqarıstan yığması ilə qarşılaşacaq.
Xəbər 3878 dəfə oxunub.