Moskvanı Yeni il bayramı üçün bəzəməyə başladılar
Moskva şəhərini Yeni il bayramı üçün bəzəməyə başlayıblar. Küçələrdə, park və meydanlarda yüngül dekorativ yolkalar quraşdırılacaq.
XəzərNews.az yerli mediaya istinadən xəbər verir ki, bu barədə şəhər merinin müavini Petr Biryukov məlumat verib.
"Bayramın əsas simvolları - rəngli toplar və çələnglərlə bəzədilmiş yolkalar xüsusi ab-hava yaradacaq", - mer müavini Petr Biryukov bildirib.
Puşkinskaya, Tverskaya və Manejnaya meydanlarında, Novopuşkinski meydanında, Kamergerski zolağında əvvəlki illərdə olduğu kimi, işıq tağları görünəcək. Bulvar Halqasının piyada zonaları işıqlı tunellər və “2023” işıqlı nömrələri ilə bəzədiləcək.
Biryukov vurğulayıb ki, şəhərin bəzədilməsi üçün işıq diodları əsasında müasir avadanlıqlardan istifadə olunur ki, bu da elektrik enerjisindən on dəfə az istifadə etməyə imkan verir.
Xatırladaq ki, Moskva meri Sergey Sobyanin təklif etmişdi ki, hazırda Ukraynada xüsusi əməliyyatlar aparıldığını nəzərə alaraq moskvalılara Yeni ili qeyd etmək formatını özləri seçsinlər.
“Active Citizen” portalında səsvermənin nəticələrinə görə, əhalinin 80%-dən çoxu bayram tədbirlərinin kütləvi konsertlər və atəşfəşanlıq olmadan keçirilməsini dəstəkləyib.