“Cəzalandırılmasını tələb edirəm” - Qəzada ölən qızın atası
“Mən qızımı öldürənin cəzalandırılmasını tələb edirəm”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu yanvarın18-də İmişlidə yol polisi maşının vurduğu Ayan Məmmədovanın atası Taleh Məmmədov deyib.
Taleh Məmmədov AzadlıqRadiosuna danışıb ki, 11 yaşlı qızı Ayan Yalavac kənd məktəbinin 4-cü sinfində oxuyurmuş:
“Uşaq hazırlığa imtahan verməyə gedib. İmtahanı verib öz yoluyla səki ilə gəldiyi yerdə polis maşını yolda yüksək sürətlə sürürmüş, polis maşının qabağına başqa maşın çıxıb, həmin maşına toxunub, sonra səkiyə dəyib dörd uşağı vurub”.
Taleh Məmmədov danışır ki, meyitlər təhvil verilənə qədər rayonda internet də kəsilibmiş:
“Meyitlər təhvil verilənə qədər internet kəsilmişdi. Dəfn gecə oldu, səhərə saxlamadıq, elə gecə dəfn etdik. Qızım dərslərini elə gözəl oxuyurdu ki, bütün müəllimləri ondan razı idi. Deyirdi, ata, həkim olacağam. Amma belimi qırıb getdi. Hamı təsəlli verir, ancaq övladım qara torpaq altındadır, gecə səhərə qədər qəbrinin üstündə yatmışam”.
Yanvarın 18-də İmişli rayonunda yol polisi maşının törətdiyi qəza nəticəsində iki məktəbli həlak olub. Hadisədən sonra bir qrup rayon sakini etiraz aksiyasına çıxıb. Sosial şəbəkələrdə etirazçıların polis maşınını əhatəyə alıb əzməsi haqda sosial görüntülər yayılıb.
Daxili İşlər Nazirliyi qəzadan sonra yaydığı məlumatda bildirib ki, yol polisi maşınının qarşısına digər bir nəqliyyat vasitəsi çıxıb. Qəza ilə bağlı Cinayət Məcəlləsinin 263.3-cü (yol hərəkəti və nəqliyyat vasitələrinin istismarı qaydalarını pozma ehtiyatsızlıqdan iki şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsilə cinayət işi başlanıb.
DİN yaydığı məlumatda bir qrup şəxsin hadisədən sonra xuliqanlıq hərəkəti törədərək, xidməti avtomobilə zərər vurduğunu bildirib. Onların saxlandığı və cinayət işinin başlandığı açıqlanıb.
Yerli mənbələr dünən gecədən İmişlidə çoxlu sayda adamın həbs olunduğunu bildirir
Xəbər 2115 dəfə oxunub.