TƏBİB, həkim və saxta əlillik- yekun qərarı Ali Məhkəmə verəcək
Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin barəsində bəraətverici əsaslarla hökm çıxardığı həkim Könül Sultanovanın cinayət işi yenidən Ali Məhkəmədədir.
Xəzərnews.az Qaynarinfo.az-a istinadən xəbər verir ki,Qaynarinfo, kassasiya şikayətini Tibbi Ərazi Bölmələrini İdarəetmə Birliyi (TƏBİB) verib. Tahir Kazımov iş üzrə hakim təyin edilib.
Könül Sultanova Cinayət Məcəlləsinin 308.1-ci (Vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə, yəni vəzifəli şəxsin xidməti vəzifələrinin icrası ilə əlaqədar özü və ya üçüncü şəxslər üçün qanunsuz üstünlük əldə etmək məqsədilə öz qulluq səlahiyyətlərindən qulluq mənafeyinə qəsdən zidd olaraq istifadə etməsi və ya qulluq mənafeyi tələb etdiyi halda istifadə etməməsi fiziki və ya hüquqi şəxslərin hüquqlarına və qanuni mənafelərinə, yaxud cəmiyyətin və ya dövlətin qanunla qorunan mənafelərinə mühüm zərər vurmaq) maddəsi ilə ittiham edilib.
İttihama görə, TƏBİB-in 15 saylı şəhər poliklinikasında Həkim Məsləhət Komissiyasının üzvü Könül Sultanova öz fəaliyyət göstərdiyi komissiyaya müraciət edən şəxslərə əlillik dərəcəsinin verilməsinə nail olmaq məqsədilə onların xəstəlikləri barədə məlumatları bilərəkdən ağırlaşdıraraq təhrif edilən formada rəsmi elektron informasiya resursuna daxil edib.