Nazir müavinini rüşvət alarkən saxlayıblar
Ukraynanın İnfrastruktur Nazirliyi departament rəhbərinin müavini Vasili Lozinskinin büdcə vəsaitlərini mənimsəməkdə şübhəli bilinərək həbs edildiyini açıqlayıb.
XəzərNews.az xəbər verir ki, idarənin mətbuat xidməti məmurun işdən çıxarılması üçün sənədlərin hazırlanması barədə məlumat verib.
"Bu gün Ukraynanın icmaların və ərazilərin inkişafı naziri vəzifəsini icra edən Vasil Lozinskinin büdcə vəsaitlərinin mənimsənilməsinə görə saxlanılıb. Lozinski tutduğu vəzifədən azad ediləcək. Lazımi sənədlərin hazırlanması üçün artıq Ukraynanın bərpası üzrə baş nazirin müavini Aleksandr Kubrakov tərəfindən əmr verilib”, - departamentin sosial şəbəkədəki mesajında ​​deyilir.
Qeyd edək ki, Ukrayna Milli Antikorrupsiya Bürosunun (NABU) əməliyyatçıları bir məmuru 400 min dollar məbləğində rüşvət alarkən saxlayıblar.
Xəbər 1286 dəfə oxunub.