AFFA xərəkdaşıyan uşaqlara görə bu klubu cərimələdi
AFFA İntizam Komitəsinin iclası keçirilib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, iclasda Azərbaycan Premyer Liqası, 1-ci divizion və əvəzedici heyətlərin son turlarında, həmçinin ölkə kubokunun oyunlarında baş verən qayda pozuntuları ilə bağlı qərarlar qəbul edilib:
Topaz Premyer Liqasının 14-cü turunun “Qarabağ” - “Neftçi” matçının 26-cı dəqiqəsində “Qarabağ” klubunun azarkeşləri tərəfindən pirotexniki vasitələrdən istifadə edildiyi üçün klub 800 manat cərimə olunur .
Azərbaycan Premyer Liqasında çıxış edən klubların əvəzedici heyətlərinin 14-cü turunun “Səbail” - “Zirə” matçında “Zirə” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 800 manat cərimə olunur .
Əvəzedici heyətlərin 14-cü turunun “Qəbələ” - “Keşlə” matçının 44-cü dəqiqəsində “Keşlə” klubunun məşqçisi Üzeyir İbrahimov texniki zona qaydalarını pozduğuna görə texniki zonadan kənarlaşdırırldığı üçün 1 oyun cəzalanır, klub 400 manat cərimə olunur.
Azərbaycan 1-ci divizionunun 12-ci turunun “Mil-Muğan” - “Turan Tovuz” matçında “Turan Tovuz” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 80 manat cərimə olunur.
Oyunun 60-cı dəqiqəsində “Mil-Muğan” klubunun futbolçusu Bayram Əliyev kobud oyuna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 2 oyun cəzalanır, klub 160 manat cərimə olunur.
Birinci divizionun 12-ci turunun “Zaqatala” - “Sabah” matçının 40-cı dəqiqəsində “Sabah” klubunun futbolçusu Cavad Kazımov ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyun cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur.
Oyunun 88-ci dəqiqəsində “Zaqatala” klubunun futbolçusu Osman Qurbanov sonuncu ümid foluna görə birbaşa qırmızı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırılıb. Oyun bitdikdən sonra Osman Qurbanov hakimlər briqadasını təhqir etdiyinə görə meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 4 oyun cəzalanır, klub 320 manat cərimə olunur.
Azərbaycan kubokunun 1/8 mərhələsinin “Şüvəlan” - “Səbail” matçında “Şüvəlan” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 80 manat cərimə olunur.
Azərbaycan kubokunun 1/8 mərhələsinin “Qəbələ” - “Mil-Muğan” matçında “Mil-Muğan” klubunun 4 futbolçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığı üçün klub 80 manat cərimə olunur.
Oyunun 83-cü dəqiqəsində “Mil-Muğan” klubunun futbolçusu Samir Babayev ikinci sarı vərəqə alaraq meydandan kənarlaşdırıldığı üçün 1 oyun cəzalanır, klub 20 manat cərimə olunur.
Azərbaycan kubokunun 1/8 mərhələsinin MOİK - “Keşlə” matçında MOİK klubunun xərəkdaşıyan usaqlarla təmin etməməsinə görə klub klub 80 manat cərimə olunur.