Azərbaycanlı astroloq: “Qiyamətin tarixi və günü bəllidir“
Astroloqlar bildirir ki, Günəş sistemində yad planet, Niburi aşkarlandıqdan sonra yer kürəsində fəlakətlər daha çoxalıb. Maya və Şumerlərin proqnozlarına görə, yerdə həyat 2012-ci ilin 21 dekabrından etibarən dağılmağa başlayacaq. Yəni, Niburi planetinin Günəş sistemində faəliyyətinin aşkarlanmasından sonra qiyamət yaxınlaşacaq.
Maraqlıdır ki, bu tarixdən etibarən İstanbul və bir neçə şəhərdə uğultu səsləri eşidilib, NASA isə bu vaxtadək bəzi məlumatları gizlətdiyi ehtimal olunur.
Dünya mediasının böyük marağında olan bu iddialar yerli astroloqlar tərəfindən rədd edilir.
Cebhe.info-ya bu barədə danışan astroloq Firudin Qurbansoy bu məlumatların yanlış olduğunu bildirib:
"Bütün mətbuat işçiləri bildi, bilmədi hər şeyi yazırlar. Maya, Şumer təqvimlərində aylar 20 gündən, aydan ibarət olan bir təqvimdir. Bu təqvim müasir təqvimlərlə uyğunlaşmır. Burada qətiyyən yazılmayıb ki, nə vaxtsa zəlzələ, qiyamət olacaq. Sadəcə olaraq, bəzi insalar bundan istifadə edir. Bir qrup şəxslər planlarının doldurulmasında maraqlıdır".
F.Qurbansoyun sözlərinə görə, Niburi planeti şumerlərin astrologiya elmindən əldə etdikləri təyyarədir:
"Maya və Şumer təqvimində də Niburi haqda heç nə deyilməyib. Qiyamət haqda peyğəmbərimizin hədislərində məlumatlar var. Hətta, gün, tarix də bəllidir. Qurani-Kərimdə də bu haqda yazılıb. Qiyamət günü ilə bağlı uydurulan proqnozların tarxi bu zamanla üstləşmir. Hər dəfə qiyamət üçün bir tarix uydurulur. Hələ bir on min il də dünya belə davam edəcək. Bu cür xəbərlər verilərkən çox insan var ki, təzyiqi qalxır, ürəktutmasından dünyasını dəyişir. Yalan informasiyalar yayılanda mənə nə qədər zənglər gəlir."