MSK son məlumatları açıqladı
Mərkəzi Seçki Komissiyasının bu gün keçirilən iclasında bir sıra partiyaların səlahiyyətli nümayəndələrinin qeydə alınması ilə bağlı müraciətlərə baxılıb.
XəzərNews.az xəbər verir ki, iclasda Azərbaycan Təkamül Partiyasının, Müsavat Partiyasının, Azərbaycan Sosial Rifah Partiyasının, Azərbaycan Milli İstiqlal Partiyasının, Vəhdət Partiyasının səlahiyyətli nümayəndələri qeydə alınıb.
Mərkəzi Seçki Komissiyasının sədri Məzahir Pənahov bildirib ki, bu günə kimi 15 siyasi partiyanın səlahiyyətli nümayəndələri qeydə alınıb: "Bundan əlavə, bu günə qədər 802 nəfər namizədliyinin irəli sürülməsiylə bağlı müvafiq dairələrə müraciət edib. Bunlardan 447 iddiaçının namizədliyi təsdiq edilib. Onlardan 339-u imza vərəqəsi alıb. 802 nəfərdən 123-nün namizədliyi siyasi partiyalar tərəfindən irəli sürülüb. Parlament seçkilərində təxminən 5575 məntəqə olacaq.