Murad Dadaşov düz deyir, yoxsa Kamran Həsənli?
"Murad Dadaşov deyir ki, ciddi jurnalistika qarın doyurmur, baxan yoxdur və ayın sonunda maaş verməliyəm. Kamran Həsənli isə deyir ki, bu tamaşaçını aşağılamaqdır, insanlar ciddi jurnalistikaya da maraq göstərir. Biri medianın ticariləşməsinin gətirdiyi fəsadları qoyur ortaya, digəri medianın auditoriyanı düzgün analiz etmədiyini, bunda da maraqlı olduğunu diqqətə çatdırmağa çalışır".
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bunu media eksperti Rizvan Qənbərli bildirib.
O qeyd edib ki, adı çəkilənlərin hər ikisi istəsələr, öz fikirlərini yaxşı əsaslandıra bilərlər:
"Əslində maraqlı mövzudur, ancaq hər mövzunu fikir yerinə müəlliflərinin müzakirəsinə çevirmə bacarığımız sağlam diskussiyaya mane olur. Ölkədə media müzakirəsi açmaq çox mənasızdır. Hətta bu müzakirəni sosial mediada açmaq ondan da mənasızdır. Ən ciddi olanından ən yüngül olanına qədər, fikirlər, problemlər bir kənara qoyulur, onları dilə gətirən şəxslər ya məsxərəyə qoyulur, ya da qəhrəmanlaşdırılır. Mövzu da, problem də, təklif də yaddan çıxır".