Fişəng satan saxlanıldı - Foto
Balakən rayonunda pirotexniki vasitələrin satışını həyata keçirən şəxslər saxlanılıb.
XəzərNews.az DİN-in Mətbuat Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, rayon ərazisində “Daewo” markalı avtomobildə olan sürücü və sərnişinin gizli şəkildə mağazalara pirotexniki vasitələr satmaları müəyyən edilib.
Həmin şəxslər istifadələrində olan avtomobillə birgə saxlanılıb. Onların Ağdam şəhər sakini Zeynalabdin Abbasov və Gəncə sakini Şahin Şahgəldiyev olduğu müəyyən edilib. Avtomobilə keçirilən baxış zamanı isə külli miqdarda pirotexniki vasitə aşkar olunaraq götürülüb. Mingəçevir şəhərində yaşayan hər iki şəxs Balakənə bu məqsədlə gəldiklərini bildiriblər.
Onların barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 442-ci maddəsi (İstehsalı və ya satılması qadağan olunan malların istehsalı və ya satılması, yaxud qadağan olunmuş işlərin (xidmətlərin) yerinə yetirilməsi (göstərilməsi)) ilə protokol tərtib edilərək rayon məhkəməsinə göndərilib.
Xəbər 1719 dəfə oxunub.