Yoluxanlar və peyvənd olunanlar - Statistika
Azərbaycanda koronavirus (COVID-19) infeksiyasına 2 233 yeni yoluxma faktı qeydə alınıb, 2 401 nəfər müalicə olunaraq sağalıb.
Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargahdan XəzərNews.az-a verilən məlumata görə, analiz nümunələri müsbət çıxan 28 nəfər vəfat edib.
İndiyədək ölkədə ümumilikdə 570 322 nəfərin koronavirus infeksiyasına yoluxması faktı müəyyən edilib, onlardan 533 175 nəfər müalicə olunaraq sağalıb, 7 579 nəfər vəfat edib, aktiv xəstə sayı 29 568 nəfərdir.
Son sutka ərzində yeni yoluxma hallarının müəyyənləşdirilməsi ilə əlaqədar 12 925, ötən müddət ərzində isə ümumilikdə 5 418 169 test aparılıb.
Azərbaycanda son sutkada koronavirus (COVID-19) əleyhinə 32573 vaksin vurulub.
Bir gündə birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 4386, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 6902, buster doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 21285 nəfərdir.
Ölkədə vurulan vaksinlərin ümumi sayı 10234106, birinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların ümumi sayı 5042611, ikinci mərhələ üzrə vaksinasiya olunanların sayı 4512674, buster doza üzrə vaksinasiya olunanların sayı isə 678821 təşkil edir.
Xəbər 3784 dəfə oxunub.