Paşinyan Rusiyanın diz çökəcəyi təbliğatına inanıb - Zurabyan
Nikol Paşinyan əmin idi ki, Qərb Azərbaycanı diz çökdürməsə də, heç olmasa Ermənistan üçün əlverişli şərtlərlə sülh müqaviləsi imzalamağa məcbur edə bilər.
Xəzərnews.az xəbər verir ki, bunu erməni siyasətçi Levon Zurabyan NEWS.am-ın müxbiri ilə söhbətində deyib.
“Və əvvəldən bilirdi ki, bunun əvəzi Qarabağdan imtina etməkdir. Yəni, Paşinyan Qarabağdan imtina edir, bunun nəticəsində Rusiyanın mövqeləri zəifləyir, buna cavab olaraq Qərb dəstək verməli idi. Qərb bunu sırf diplomatik yolla dəstəklədi, lakin işlənmiş planın həyata keçirilməsinə gəldikdə isə məlum oldu ki, Qərbin təsirinin çox ciddi məhdudiyyətləri və sərhədləri var.
Bütün baş verənlərdən sonra nə qədər fəlakətli səhvə yol verdiyinizi anlamaq üçün siz Nikol Paşinyan olmalısınız. Yəni, o, Qərbin Azərbaycan üzərindəki təsir rıçaqlarından istifadə edərək ona arxalanaraq birtərəfli qaydada Qarabağı qurban verdi”, - Zurabyan bildirib.
Onun sözlərinə görə, Paşinyan Rusiyanın uduzacağı, Qərbin birləşəcəyi və Rusiya Federasiyasını diz çökdürəcəyi təbliğatına inanıb:
“Buna inanaraq, o, Qərbə yönəldi, Rusiyanı zəif, geri çəkilən birlik kimi rədd etdi və sonra reallığın təbliğat iddialarına tam uyğun gəlmədiyi üzə çıxanda, indi bir qədər gecikməklə, düzəliş etməyə çalışır. Rusiyanın diz çökmədiyini anlayaraq, təşəbbüsü də öz əlinə aldı”.
Xəbər 1854 dəfə oxunub.