Kapellhausda illik İnternatıonal xeyriyyə yarmarkası keçirilib -Fotolar
Bu gün Kapellhausda illik İnternatıonal xeyriyyə yarmarkası keçirilib
Bu barədə Xəzərnews.az-a Qabil Osmanlı məlumat verib:
"Bu tədbir ənənəvi olaraq nəcib bir amal uğrunda çalışan müxtəlif ölkələrin nümayəndələrini birləşdirir. Hər bir ölkə öz milli yeməklərini, suvenirlərini, əl işi məhsullarını təqdim edib, bütün gəlir xeyriyyə layihələrinə dəstək olmağa gedəcək. Ukrayna icmasının, Ukrayna Azərbaycanlıları Birləşmiş Diasporunun fəal iştirakı , həmçinin Посольство України в Азербайджанській Республіці ilə birgə Ukrayna masası təşkil olunub. Ziyarətçilər ənənəvi Ukrayna smakolikisini sınaya, suvenirlər ala və mədəniyyətimiz və ənənələrimiz haqqında daha çox məlumat əldə edə bilərlər".
Q.Osmanlı bildirib ki, tədbirin xüsusi anı Ukraynanın əməkdar artisti Kamaliyanın ifası oldu:
"Qızları ilə birlikdə dünyaca məşhur "Çedrik" bəstəsini və "Göydə ay"ı kövrəltmiş xalq mahnısını ifa edib. Bu gün hər bir iştirakçının qəlbində qalan əsl bayram hissini yaratmaq mümkün oldu. Bu gün həm də hər kəsin kiçik addımlarının necə böyük savab yarada biləcəyini göstərdi. Yarmarkada keçirilən hər alış-veriş, hər təbəssüm və hər an kiminsə həyatını daha yaxşıya doğru dəyişdirmək üçün xeyriyyə missiyasının bir hissəsidir".
Xəbər 4094 dəfə oxunub.