“Real Madrid” dörddəbir finalda
Futbol üzrə UEFA Çempionlar Liqasında səkkizdəbir final mərhələsinin cavab oyunlarının daha iki görüşü baş tutub.
XəzərNews.az xəbər verir ki, görüşün biri İspaniyada “Real Madrid” ilə Fransanın “Paris Sen-Jermen” futbolçuları arasında olub. Birinci matçda Paris təmsilçisi rəqibinə 1:0 hesabı ilə qalib gəlsə də, ikinci görüşdə bu üstünlüyünü qoruya bilməyib. Səfərdə 1:3 hesabı ilə uduzan qonaqlar turnirlə vidalaşıb.
Oyunda hesabı 39-cu dəqiqədə “Paris Sen-Jermen”nin hücumçusu Kilian Mbappe açıb. Lakin 61-ci, 76-cı və 78-ci dəqiqələrdə fərqlənən Kərim Benzema həm het-trikini, həm də növbəti mərhələyə vəsiqəni rəsmiləşdirib. Bu, fransalının “Real Madrid”in heyətində vurduğu 309-cu qoldur.
Gecənin digər matçında İngiltərənin “Mançester Siti” klubu evdə Portuqaliyanın "Sportinq" komandasını sınağa çəkib. Səfərdəki ilk görüşdə 5:0 hesablı qələbə qazanan “şəhərlilər” evdə qolsuz heç-heçə edərək, dörddəbir finala keçiblər.
Xəbər 5237 dəfə oxunub.