Reyd bitdi, yenə iş başa döndü - Foto
Yanvarın sonu fevralın əvvəllərində paytaxt ərazisində yolun hərəkət hissəsini, eləcədə parklama üçün nəzərdə tutulan ərazilərdən qanunsuz istifadə edən və bu məqsədlərə şəxsi marağını güdən vətəndaşların haqlı narazılıqlarına səbəb olan halların aradan qaldırılması məqsədilə polis tərəfindən bu cür hallara qarşı mübarizə aparmaq üçün bütün rayon polis orqanlarının əməkdaşları ilə birgə reydlər keçirildi.
Araşdırma və aparılan müşahidələr zamanı həqiqətən də bir çox ərazilərin qanunsuz olaraq parkinq kimi istifadə olunması və müxtəlif şəxslər tərəfindən bunun müqabilində vətəndaşlardan pul alınması faktları təsdiqini tapdı.
XəzərNews.az xəbər verir ki, reydlər dayandırıldıqdan sonra işbazlar yenə iş başına keçib. Konkret olaraq Yasamal rayonu, Zahid Xəlilov küçəsində ASA Parking MMC-nin vəsiqəsini sinəsinə taxan bu insanlar dayanmağa görə pul tələb edirlər.
Bu şəxslər yenə müxtəlif formalar geyinir və bəzi adlardan istifadə etməklə imtiyazlı olduqlarını ifadə edirlər.
Xəbər 2603 dəfə oxunub.