Türkiyə ilə Azərbaycan arasında imzalanmış 3 sənəd qüvvəyə mindi
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Azərbaycan və Türkiyə arasında imzalanmış 3 anlaşmanın qüvvəyə minmə tarixlərini təsdiq edib.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə məlumat “Resmi Gazete”də paylaşılıb. Məlumata əsasən, Türkiyə Prezidenti 25 fevral 2020-ci ildə Bakı şəhərində imzalanmış “Türkiyə Respublikası Hökuməti və Azərbaycan Respublikası Hökuməti arasında Enerji və Mədənçilik Sahələrində Əməkdaşlıq Haqqında Anlaşma”, 31 oktyabr 2017-ci ildə Bakı şəhərində imzlanmış “Türkiyə Respublikası Hökuməti və Azərbaycan Respublikası Hökuməti Arasında Müdafiə Sənayesi Sahəsində Əməkdaşlıq haqqında Anlaşma”, 25 aprel 2018-ci ildə Ankara şəhərində imzalanmış “Türkiyə Respublikası Hökuməti və Azərbaycan Respublikası Hökuməti Arasında Mədəniyyət Mərkəzlərinin Qurulması, İşlədilməsi və Fəaliyyətləri Haqqında Anlaşma”nın qüvvəyə minmə tarixlərini təsdiq edib.
Beləliklə, iki ölkə arasında imzalanmış anlaşmalar müvafiq olaraq 29 aprel 2021-ci il, 21 aprel 2021-ci il, 30 mart 2021-ci il tarixlərindən qüvvəyə minmiş hesab edilir.
Xəbər 2457 dəfə oxunub.