“Sosial şəbəkələrdə təşviqatı qadağan etsək...”
"Sosial şəbəkədə təşviqat aparmaq Seçki Məcəlləsində nəzərdə tutulmayıb. Ancaq hazırda bütün həyatımız sosial şəbəkə üzərində qurulub. Biz əgər bunu qadağan etsək, dünyanın heç yerində bizi başa düşməzlər".
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu MSK sədri Məzahir Pənahov bu gün keçirilən iclasda namizədlərin təşviqat günündən əvvəl sosial şəbəkədə təbliğat aparmasından danışarkən deyib:"Mərkəzi Seçki Komissiyasının hüququ var ki, Seçki Məcəlləsinə uyğun olaraq qərar çıxarsın və sosial şəbəkədə təşviqat dayandırılsın. Biz bunu ona görə etmirik ki, digər mövqelər var, həmin mövqelər də reallıqda sosial şəbəkənin üstündə getməlidir. Əgər biz bunu qadağan etsək, dünyanın heç bir yerində bizi başa düşməzlər, hesab edirik ki, belə daha yaxşıdır. İndiyə kimi də bununla bağlı bizə hansısa müraciət daxil olmayıb. Bütün yaradılan imkanlardan istifadə etmək lazımdır".