Medvedev onu həyasız qoca axmaq adlandırdı
Ukrayna pilotsuz təyyarələrinin Kremlə hücumu daha da artacaq.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bunu Rusiya Federasiyası Təhlükəsizlik Şurasının sədr müavini Dmitri Medvedev Avropa diplomatiyasının rəhbəri Xosep Borrelin insidentdən münaqişəni qızışdırmaq üçün istifadə etməmək çağırışını şərh edərkən deyib.
"Borrell münaqişəni daha da gərginləşdirmək üçün Kremlə hücumdan istifadə etməyin əleyhinə danışdı. Həyasız qoca axmaq. Məhz münaqişəni gərginləşdirmək üçün terror aktı ABŞ-ın başçılıq etdiyi Kiyev hakimiyyəti tərəfindən həyata keçirilib və Aİ tərəfindən təsdiqlənib. Vaşinqtonun və bir çoxlarının istədiyi məhz budur”, - o, ingilisdilli Twitter hesabında yazıb.
Qeyd edək ki, bundan əvvəl Josep Borrell Rusiyanı münaqişəni gərginləşdirmək üçün Kremlə “qondarma” dron hücumundan istifadə etməməyə çağırmışdı. O, Vladimir Zelenskinin Kiyevin bu işə qarışmaması ilə bağlı sözlərinə inandığını etiraf edib.