“TS Motors” ölkədən pul çıxarmaqda günahlandırılır
Almaniya və Amerikadan müxtəlif avtomobil idxalatçısı olan “TS Motors” MMC ölkədən külli miqdarda pul çıxarmaqda günahlandırılır. Şirkət böyük məbləğdə cərimələnə bilər.
“TS Motors” şirkəti İnzibati Xətalar Məcəlləsinin iqtisadi fəaliyyət qaydaları əleyhinə olan 430.4-cü maddəsini pozub. Tələbi pozulan maddəyə əsasən, avans yolu ilə ödənilmiş valyuta vəsaitinin müqabilində müəyyən edilmiş müddətlərdə müvafiq mallar idxal edilmədikdə, işlər görülmədikdə və ya xidmətlər göstərilmədikdə ödənilmiş valyuta vəsaitinin xaricdən geri qaytarılmamasına görə, vəzifəli şəxslər inzibati xətanın bilavasitə obyekti olmuş valyuta vəsaiti məbləğinin on faizindən iyirmi faizinədək məbləğdə, hüquqi şəxslər inzibati xətanın obyekti olmuş valyuta vəsaiti məbləğinin iyirmi faizindən otuz faizinədək məbləğdə cərimə edilir.
Avtomobil şirkəti ilə bağlı iş baxılması üçün Nəsimi rayon Məhkəməsinə göndərilib. 6 fevral tarixində hakim Anar İbadzadənin sədrliyi ilə işə baxılacaq.
Qeyd edək ki, “TS Motors” MMC-nin region üzrə rəhbəri Fərid Seyidov Asif oğludur./Tribunainfo.az
Xəbər 1536 dəfə oxunub.