Rövzət Qasımov MSK-da parlamenti təmsil edəcək
Bu gün Milli Məclisin payız sessiyasının növbəti plenar iclasında səsvermə əsasında Mərkəzi Seçki Komissiyasının üzvü təyin edilib.
XəzərNews.az Azadinform-a istinadən xəbər verir ki, Rövzət Qasımov MSK-da parlamenti təmsil edəcək. O, Milli Məclisin heç bir siyasi partiyaya mənsub olmayan deputatlarını MSK-da təmsil edəcək.
Qeyd edək ki, səsvermədə 98 nəfər lehinə səs verib, 1 nəfər isə iştirak etməyib.
Xatırladaq ki, 1978-ci ildə Culfa rayonunun Xanağa kəndində anadan olan Rövzət Qasımov Azərbaycan Dillər Universiteti və Prezident yanında Dövlət İdarəçiliyi Akademiyasının məzunudur. İngilis və rus dillərində bilir.
1998-ci ildən MSK-da çalışan Rövzət Qasımov Beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin müdiri, 2011-ci ildən isə MSK Katibliyinin müdiri işləyib.
Çoxsaylı beynəlxalq konfranslarda, eləcə də nüfuzlu beynəlxalq təşkilatların müxtəlif ölkələrdə keçirilən seçkiləri qiymətləndirmə və müşahidə missiyalarında ölkəmizi təmsil edib. Beynəlxalq seçki eksperti və təlimçisidir.
Ailəlidir, 3 övladı var.