Abid Qafarovun işi apellyasiya instansiyasına qaytarılıb
Bu gün Azərbaycan Ali Məhkəməsi "KİM" internet televiziyasının ötən il həbs olunmuş əməkdaşı, "Bakı Birlik Təşkilatı" İctimai Birliyinin sədri Abid Qafarovun işini apellyasiya instansiyasına qaytarıb.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə AzadlıqRadiosuna Qafarovun vəkili Aqil Layıc məlumat verib. Onun sözlərinə görə, Ali Məhkəmə müdafiə tərəfinin şikayətinə baxaraq işi yenidən apellyasiya məhkəməsinə qaytarıb. O qeyd edib ki, Qafarovun həbsi üçün heç bir əsas yox idi.
Hələlik, qərara digər maraqlı tərəflərin münasibətini öyrənmək mümkün olmayıb.
2022-ci il iyulun 13-də Yasamal Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə Qafarov 1 il müddətə azadlıqdan məhrum edilib. O, çıxışlarında müharibə veteranlarına qarşı böhtan və təhqirdə günahlandırılır.
Müdafiə tərəfinə görə, Qafarov internetdəki çıxışında veteranları təhqir etməyib, sadəcə ad çəkmədən öz hüquqları uğurunda mübarizə aparmadıqlarına görə onları qınayıb.
Apellyasiya məhkəməsi birinci instansiya məhkəməsinin qərarını qüvvədə saxlamışdı.
Qafarov da özünü təqsirli bilmir və "Tərtər işi"ni araşdırdığına görə sifarişlə həbs olunduğunu bildirir.
Xəbər 1174 dəfə oxunub.