“Efirlər Tiktok-da soyunanları çağırırlar, səviyyə yoxdur..“ - Azərbaycanlı reper
"İnsanların başını gic- gic mahnılarla doldurublar və zövqlərini pis günə qoyublar. Efirlər ancaq tiktokda soyunan müğənniləri ekrana çıxardırlar. Səviyyə yoxdur və insanlar da yalnız onları görür".
"Mc Bus" adı ilə tanınan məşhur reper Baba Süleymanlı Xəzərnews.az-ın suallarını cavablandırıb.
O, Azərbaycan musiqisi və repinin hazırki vəziyyətindən, efirlərdən və həyata keçirdiyi layihələrdən söz açıb.
Onunla müsahibəni təqdim edirik:
1) Baba bəy xoş gördük, necə gedir işlər? Nə yenilik var?
Çox şükür İsmayıl bəy. Hər şey qaydasındadır. Hər zamankı kimi iş, ailə və musiqi ilə məşğuluq.
2) Uzun müddətdir sizi sanki daha az görürük, eşidirik. Niyə yoxsunuz?
Əslində daimi olaraq dayanmadan çalışıram. Yeni proyektlər və kliplər var, lakin əvvəlki kimi ciddi vaxt ayıra bilmirəm və yaxşı işlər ciddi vaxt tələb edir, amma tezliklə yenidən böyük bir geri dönüş etməyi düşünürəm inşallah.
3) Asap gold-la yeni layhiyəyə başlamısınız. Birdən qərar verdiniz ki, özünüzü verilişdə də sınamalısınız ya necə? Belə bir fikir hansı zərurətdən doğdu? Sizcə, uğurlu olacaqmı?
Bəli, Elvinlə (Asap_Gold) BUSSAP adlı yeni lahiyəyə başlamışıq. Sevdiyimiz, yaxınlarımız, dostlarımız və incəsənətlə məşğul olan insanları çağırıb onlarla söhbət edib müzakirələr aparırıq. Məqsədimiz insanların sənətçiləri daha yaxından tanımasıdır. Düşünürəm ki, uğurlu olacaq.
4) Azərbaycan musiqisinin hazırki vəziyyəti sizi qane edirmi?
Hazırda təbii ki, xeyr. Ortada bu qədər istedadlı gənclər varkən, insanlar Nəfəsə, Vefa Şərifovaya, Arzu Xanım-a, Elnur Əmrahova filan qulaq asır. Youtube Trendlərinə girirsən, elə bil Avtovağzala girirsən. Hamsı eyni notlar eyni tonlar eyni mənasız mahnılar...
5) Nəyə görə azərbaycan repi türk (dünya) repindən bu qədər geri qalır?
Elə bayaq dediyim kimi... Çünki insanların başını gic- gic mahnılarla doldurublar və zövqlərini pis günə qoyublar. Efirlər ancaq tiktokda soyunan müğənniləri ekrana çıxardırlar. Səviyyə yoxdur və insanlar da yalnız onları görür, amma müsbət tərəfdən baxsaq sırf öz ölkəmizə görə rap dinləyiciləri də az deyil.
6) Və son olaraq dinləyicilərinə nə demək istəyərsən?
Daim güclü və müsbət enerjili olsunlar. İnsanlara pozitivlik ötürsünlər. Gülsünlər, sevsinlər və ən əsası sevdikləri işlə məşğul olsunlar. Hamınızı sevirəm. Özünüzü qoruyun.
Söhbətləşdi:
İsmayıl Rəhimoğlu
Xəbər 7350 dəfə oxunub.