Müşavirədən sonra toyuq əti də bahalaşdı - CƏDVƏL
Son günlər Azərbaycanda ərzaq məhsullarında bahalaşma müşahidə edilir.
Bununla bağlı sosial şəbəkələrdə də tez-tez paylaşımlar edilir, insanlar narazılıqlarını bildirirlər.
Bahalaşan məhsullar sırasında toyuq əti də var.
Xatırladaq ki, bu günlərdə Prezident İlham Əliyevin iştirakı ilə keçirilən müşavirdə çıxış edən Baş nazir Əli Əsədov bildirmişdi ki, hər məhsul üzrə monitorinq aparılır, əsasən də minimum istehlak bazarına daxil olan, əhali tərəfindən gündəlik istifadə olunan 12 əsas məhsulun həm qiymət baxımından, həm anbarlarda, respublikada olan ehtiyatlar baxımından günbəgün monitorinqi aparılır:
“Təbii olaraq, bu gün elə bir dövr gəlib ki, ölkələrin çoxu ancaq özlərinin təminatı ilə ilk prioritet edirlər. Bunları nəzərə alaraq, biz də, ilk növbədə, öz daxili ehtiyatlarımıza baxırıq. Əgər artıq yerli istehsal, planlar varsa, onlara ixrac verirlər və sahibkarların İqtisadiyyat Nazirliyinə müraciətinə əsasən beş gün ərzində operativ qaydada bunlara baxılır. Yəni, deyə bilərəm ki, bu gün Azərbaycanda əsas ərzaq məhsulları üzrə kifayət qədər ehtiyatlarımız var”.
XəzərNews.az Bakupost.az-a istinadən yanvar və mart ayı ilə müqayisədə toyuq ətinin qiymətlərini təqdim edir: