Vüsal Hüseynov rəqəmdə səhv etdiklərini açıqladı
Dövlət Miqrasiya Xidmətinin elan etdiyi tender nəticələri ilə bağlı məbləğlərin qeyri - dəqiq göstərilməsi haqda xəbərlərə aydınlıq gətirilib.
XəzərNews.az-ın məlumatına görə, Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi Vüsal Hüseynov bildirib ki, buna səbəb sistemə məlumatların daxil edilməsi zamanı Xidmət tərəfindən xəta baş verməsi (məbləğdə “nöqtə” işarəsinin qeyd edilməməsi) ilə əlaqədardır:
“Məlumatlara sistemdə artıq düzəlişlər edilmişdir. Bununla yanaşı saytda yerləşdirilən müqavilələrdə doğru məbləğlər öz əksini tapmışdır. Qeyd edilən istiqamətlər üzrə tenderlər üzrə cəmi məbləği 5 milyon 429 min manat deyil, 54 min 290 manatdır. Gələcəkdə bu cür halların baş verməməsi diqqətdə saxlanılacaq.
Mətbuat nümayəndələrinə bu məsələni anlayışla qarşılamağı və məlumatlarında müvafiq dəyişikliklərin edilməsini xahiş edirik”.