“Aidiyyatı qurumlardan cavab istəyirik, yoxsa...”
“44 gün davam edən Vətən müharibəsində qazandığımız möhtəşəm qələbədən sonra müxtəlif dövlət orqanlarının, ictimaiyyət nümayəndələrinin, qeyri-hökumət təşkilatlarının işğaldan azad olunmuş rayonlarımızda, xüsusən Şuşa şəhərində keçirilən tədbirlərdə iştirakını xoş və təqdirəlayiq hal kimi qiymətləndiririk. Lakin həmin tədbirlərdə iştirak edən QHT əməkdaşlarının seçiminin hansı meyarlarla müəyyən edildiyinə aidiyyatı qurumlardan cavab istəyirik”.
XəzərNews.az xəbər verir ki, bu barədə açıqlama ilə Qayıdış və Dirçəliş Naminə Gənclər Təşkilatının sədri Vüqar Qədirov çıxış edib.
V.Qədirov bildirib ki, bu seçim:
1. 30 ildən artiq müddət ərzində Qarabağ, qaçqın və məcburi köçkün probleminin həllində göstərdikləri fəaliyyətə görədirmi?
2. Həmin QHT rəhbərlərinin Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliyevin ideyalarının təbliğində, möhtərəm prezidentimiz, Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin apardığı vətənpərvər siyasətin dəstəklənməsində göstərdikləri fədakarlığa və fəaliyyətə görədirmi?
3. İşğaldan azad olunmuş rayonların hər hansısa birinin sakinidirlərmi?
4. 1-ci və ya 2-ci Qarabağ müharibəsinin iştirakçılarıdırmı? Və s. Siyahını uzatmaq olar.
5. Əgər bu səfərləri təşkil edənlər yuxarıda göstərilən meyarları üstün tuturlarsa nəyə görə bu siyahıların başında bizlər dayanmırıq?
6. Yox əgər başqa kriteriyalara üstünlük verilirsə o zaman açıqlayın cənablar!
V.Qədirov əlavə edib ki, dövlətin və möhtərəm prezidentimizin sizə verdiyi səlahiyyətlərdən istifadə edib Azərbaycan xalqının Ümummilli lideri Heydər Əliev ideyalarının sadiq təbliğatçılarını, möhtərəm prezidentimiz, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin müsəlləh əsgərlərini şəxsi münasibətlər zəminində vurub sıradan çıxarmağa çalışırsınızsa buna gücünüz çatmaz:
“Biz açıqlama gözləyirik! Yoxsa açıqlamanı biz özümüz verəcəyik!”