Zahid Oruc narazılıq etdi, Oqtay Əsədov ona irad tutdu
Milli Məclisdə Seçki Məcəlləsinə dəyişikliklə bağlı sənədin müzakirəsi zamanı danışan deputat Siyavuş Novruzov bəzi şəxslərin vaxtından əvvəl prezident seçkilərinin keçirilə biləcəyi barədə iddialarını şayiə adlandırıb.
XəzərNews.az-ın məlumatına görə, deputat Zahid Oruc Siyavuş Novruzovun bu fikrinə sərt reaksiya verib. Z.Oruc deyib ki, kimin bu dövlət qarşısında xidmət göstərdiyi göz qarşısındadır.
“Bir çoxları bura göstərdiyi xidmətə görə gəlib. Onlar təsadüfdən gəlməyiblər. Odur ki, bu parlamentdə dövlətə hər hansı bir təhlükə yoxdur”.
İntizam Komissiyasının yenidən formalaşdırılması barədəki təkliflərə toxunan Z.Oruc deyib ki, burada ixtisaslaşmış şəxslərdən söhbət gedir. “İntizam Komissiyasının üzvləri harda ixtisaslaşırlar?” .
Z.Oruc dedi ki, hətta Rusiyanın özündə mandatdan etik davranışa görə məhrum etmə nümunəsi yoxdur.
Spiker Oqtay Əsədov isə Zahid Oruca sərt reaksiya verib.
“Zahid Oruc, birincisi, de görüm sən referendumda iştirak etmisən? Səs vermisən? Cəmiyyət də səs verib, bunu istəyib, biz də bununla bağlı qərar qəbul edirik. Hələ müəyyən düzəlişlərdən sonra bu sənəddən də narazılıq varsa, mənim sözüm yoxdur”.
Xəbər 2071 dəfə oxunub.