Bakıda çörəyin içindən bu da çıxdı - FOTOLAR
Bakıda mağazadan alınan çörəyin içindən taxta qırıntısı çıxıb.
"Çörəkçi" zavodu istehsal etdikləri çörəyin içərisindən taxta qırıntısının çıxması ilə bağlı araşdırma aparıb. Zavodun baş texnoloqu Minarə İsgəndərova AzNews.az-a bildirib ki, fakt üzrə aparılan tədqiqat yekunlaşıb. Məlum olub ki, çörəyin içərisində olan bərk cisim istehlakçının iddia etdiyi kimi taxta qırıntısı deyil, preslənmiş buğda dənəcikləridir. "Biz çörəyin tərkibini minerallarla, vitaminlərlə zənginləşdirmək üçün ona təbii buğda dənəcikləri əlavə edirik. Çörəyin içərisinə təsadüfən düşən də preslənmiş dənəciyin bir hissəsi olub. Hansı ki, onu xırdalayıcı aparatlar belə bəzən doğramaqda çətinlik çəkir".- deyə baş texnoloq qeyd edib
Şəhər sakini Nigar Əliyeva bildirib ki, yaşadığı evin yaxınlığında yerləşən mağazadan "Sağlam çörək" alıb. Evdə çörəyi kəsən zaman içərisində qaraltı görən Nigar Əliyeva, diqqətlə baxdıqdan sonra onun taxta qırıntısı olduğunu müəyyən edib. N.Əliyevanın sözlərinə görə, ailədə hər gün bu çörəkdən istifadə edirlər, ancaq indiyədək belə bir mənzərə ilə qarşılaşmayıblar.
Qeyd edək ki, qablaşdırılan çörəyin əmtəə nişanında istehsalçının Sumqayıtda yerləşən "Çörəkçi" zavodu olduğu göstərilib. Gündəlik istehsal gücü 100 ton olan zavod Almaniyadan gətirilmiş avadanlıqlarla təchiz edilib. Buna baxmayaraq, istehlakçının qarşılaşdığı fakt zavodda gigiyenik qaydalara nəzarəti sual altında qoyur.
"Çörəkçi" zavodundan faktla bağlı bildirildi ki, bu barədə zavodun "Qaynar xətt"inə müraciət daxil olub və müvafiq araşdırmalara başlanılıb.
Xəbər 1936 dəfə oxunub.